Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Znaczenie gospodarki zdrowotnej

Branża opieki zdrowotnej ma duże znaczenie gospodarcze dla Niemiec jako lokalizacji biznesowej. Wartość dodana brutto w głównym obszarze branży ochrony zdrowia wyniosła w 2020 r. prawie 364,5 mld euro (prognoza). Odpowiada to ponad 12,1 proc. produktu krajowego brutto. Sektor opieki zdrowotnej jest zatem nadal sektorem wzrostu na kursie ekspansji. Przy rocznym wzroście na poziomie 3,3 procent, sektor rósł znacznie szybciej niż produkt krajowy brutto w ciągu ostatnich dziesięciu lat (BMWI Health Economy Facts & Figures 2020).

Sektor opieki zdrowotnej zapewnia również niecykliczny, a tym samym ekonomicznie stabilizujący popyt, a także jest motorem zatrudnienia dla całej niemieckiej gospodarki.Oprócz kompleksowej opieki zdrowotnej, niemiecki rynek zdrowia charakteryzuje się przede wszystkim rozwojem innowacyjnych produktów high-tech w technologii medycznej i farmacji oraz nowych metod leczenia i badań.

Podsektor przemysłowy gospodarki zdrowia odpowiada za 20,6 proc.

Wartości dodanej gospodarki zdrowia i obejmuje wyroby medyczne, farmaceutyki oraz usługi handlu detalicznego i hurtowego, ale także towary dla ochrony zdrowia, rozszerzone usługi handlowe, inwestycje budowlane i urządzenia dla e -aplikacje zdrowotne i cyfrowe.

Cyfrowa gospodarka zdrowotna jest obecnie wciąż niewielką częścią gospodarki zdrowotnej, ale silny trend wzrostowy ilustruje jej ogromny potencjał. Oprócz ogólnego procesu transformacji cyfrowej, sytuacja pandemiczna również przyczynia się do zwiększenia wzrostu. Pomimo pozytywnego trendu, ogólny wkład w sektorze opieki zdrowotnej jest na niższym poziomie.

Branża opieki zdrowotnej zorientowanej na usługi obejmuje opiekę stacjonarną i ambulatoryjną. Usługi świadczone przez placówki szpitalne i ambulatoryjne odpowiadają za prawie 54 procent wartości dodanej brutto i około 63 procent miejsc pracy w branży opieki zdrowotnej. kliknij tutaj

Inne obszary zorientowane na usługi to ubezpieczenia zdrowotne, apteki i turystyka zdrowotna.

Podstawą wysokiej wartości dodanej brutto jest w szczególności kompleksowe prawo do świadczeń dla ponad 73,3 mln legalnych i rzadkich. 8,8 mln osób z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Niemcy, jako największy rynek europejski, oferują również doskonałe warunki lokalizacyjne dla usługodawców i firm z sektora opieki zdrowotnej z doskonale wyszkolonymi specjalistami i dobrą infrastrukturą. Rośnie jednak niedobór wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza w sektorze pielęgniarskim.

Według Federalnego Urzędu Statystycznego wydatki na zdrowie w 2020 roku wyniosły około 425 mld euro (wartość prognozy). W ten sposób od 2017 r. regularnie przekraczają granicę 1 miliarda euro dziennie. Często wskazuje się, że wydatki na opiekę zdrowotną są wysokim kosztem dla gospodarki i pracowników. Ta perspektywa pomija fakt, że dobra opieka zdrowotna niesie ze sobą wielkie korzyści ekonomiczne, wykraczające poza ekonomiczne znaczenie sektora zdrowia.

Ponieważ system opieki zdrowotnej z dobrą doraźną opieką medyczną i dobrze rozwiniętym systemem rehabilitacji jest dobry dla gospodarki. W znacznym stopniu przyczynia się do utrzymania zdolności zarobkowej i produktywności zatrudnionych oraz do utrzymania przez ludzi możliwości samodzielnego utrzymania się z własnych środków. Inwestycje w zdrowie ludzi są zatem ważnym wkładem we wzrost, zatrudnienie i dobrobyt. Dobra opieka zdrowotna w całym kraju również przyczyniła się do tego,

Ze Niemcy jak dotąd dobrze przeszły przez kryzys pandemiczny.

Od 2018 roku kluczowe wskaźniki branży opieki zdrowotnej dla wszystkich 16 krajów związkowych są publikowane corocznie w osobnej broszurze. Po pierwsze, pokazuje to jasno, że siła gospodarki zdrowotnej w kraju związkowym zależy od korzystania z usług zdrowotnych, tj. potrzeby opieki, i że rozwój demograficzny jest zatem również ważny dla przyszłej roli gospodarki zdrowotnej.

Po drugie, pokazuje, że konkurencyjność przemysłowego sektora opieki zdrowotnej w kraju związkowym odgrywa kluczową rolę w tym, że jego sektor opieki zdrowotnej jest silny w porównaniu ogólnokrajowym. Należy podkreślić, że w 2019 r. kraje związkowe Nadrenia Północna-Westfalia z 75,3 mld euro, Bawaria z 57,1 mld euro i Badenia-Wirtembergia z 53,4 mld euro wygenerowały ponad połowę całkowitej wartości dodanej brutto w niemieckiej branży medycznej.

Użyj cytatów o zdrowiu!Zdrowie to nasz najważniejszy i najcenniejszy kapitał. Jeśli nie jesteśmy zdrowi, wszystko inne jest drugorzędne. Myślę, że poczujesz się prawie tak samo po przeczytaniu tych cytatów o zdrowiu – i mam nadzieję, że kolekcja cytatów Cię zainspirowała. Wykorzystaj je, aby uświadomić innym wartość własnego zdrowia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Lajki:
0 0
Wyświetleń:
146

All Comments

Dodaj komentarz