Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Tablice wykonywane w myśl zasad Montessori

Walory użytkowania tablic sensorycznych od wytwórcy Naanaa wood są duże. W głównej mierze, rodzice będąc zdecydowanymi na ten zakup mają świadomość, że pobudzają kreatywność własnego malucha oraz rozwiną jego zmysły. Dziecko korzystając z tablicy może rozbudzić własną ciekawość, a także wyćwiczy motorykę małą, mając okazję dotknąć różnych tekstur, kształtów, otwierając zamki, zasuwki i obracając kółkami.

Każda tablica sensoryczna dla dzieci stymuluje ich rozwój i dlatego warto ją wybrać. Znacznie częściej takie tablice stają się podstawą większości programów dla żłobków i przedszkoli, pracujących na podstawie metody Montessori. Tablicę można wykonać samodzielnie, aczkolwiek decydując się na jej zakup uzyskuje się o wiele więcej. Odwołują się one do wielu zmysłów, są solidnie wykonane, a zastosowane materiały zaliczają się do bezpiecznych. Na stronie https://naanaawood.pl/ umieszczone są tylko takie produkty, jakie mają atesty dopuszczające je do sprzedaży. Odpowiednio zaprojektowane tablice uczą maluchy wykorzystania różnego rodzaju narzędzi. W ten sposób dzieci mają świadomość, w jaki sposób poradzić sobie ze swoją motoryką.

Tablice od podanego producenta nie tylko rozwijają zdolności motoryczne, lecz też: siłę, kreatywność, elastyczność oraz koordynację wzrokowo – ruchową. Nie bez znaczenia jest także to, że może rozwinąć się rozumienie przestrzenne, czyli pojęcia: pustego, pełnego, objętości, wagi, jak i kompetencji społecznych oraz językowych. Taka pomoc edukacyjna jaką są tablice sensoryczne jest atrakcyjna dla dzieci w każdym wieku i mających różne umiejętności. Głównie natomiast sprawdzą się w przypadku dzieci mających kłopot z przetwarzaniem bodźców, autyzmem lub ADHD. Zabawa z wykorzystaniem tablic sensorycznych znacząco wspiera rozwój dziecka. Tablica manipulacyjna na jakiej znajdują się poszczególne materiały pozwoli dziecku zaaranżować wszystkie zmysły, poprzez relację z tym, co jest na niej umieszczone.

Na stronie sklepowej umieszczone są różne tablice, wobec czego można zdecydować się na takie elementy, jakie dostosowane będą do danego malucha. W przedszkolach oraz w szkołach nauczyciele mogą wykorzystać tablice sensoryczne także do tego, by pomóc maluchom rozwinąć umiejętności związane z mową. Dzieci mogą uczyć się słownictwa przykładowo wówczas, gdy konkretne elementy przyczepiają do tablicy albo słowa dopasują do przedmiotów. Doświadczenia sensoryczne z tablicami dają przesłanki do świetnej zabawy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Polecamy także:

Dodaj komentarz