Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co należałoby wiedzieć o tresurze czworonoga – podstawowe szkolenie psów

Każdemu właścicielowi pieska zależy na tym, by jego ulubieniec był mu oddany i właściwie reagował na wydawane polecenia. Psy żądają wobec tego tresury, jaka wspomaga uformować ich charakter.

Obecnie jest możliwość oddania czworonoga do wyjątkowej szkoły, gdzie zostanie poprawnie wytresowany, jednak nie zawsze jest to konieczne. Sporo rzeczy wolno zresztą zdziałać we własnym zakresie. Grunt to pamiętać o paru sprawach. W głównej mierze korzystna jest cierpliwość. To jak błyskawicznie pies uczy się pewnych rzeczy jest zależne od jego usposobienia, a też od rasy.

Nie ulega wątpliwości również, iż im młodszy jest pies, tym lepiej. U dorosłych psów zmiana pewnych zachowań jest wybitnie zagmatwana lub ewentualnie w ogóle nie możliwa. W tresurze bardzo istotna jest systematyczność – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na Szkoła dla psów Warszawa, gdzie znajdują się ważne wiadomości dotyczące szkolenia czworonoga.

Najporządniej to robić każdego dnia o stałych porach. Jednorazowy trening nie powinien trwać zbyt długo – w przeciwstawnym wypadku zwierzę będzie mieć trudności z koncentracją. Właściciel musi być także konsekwentny bez względu na okoliczności. Inaczej do psa docierają sprzeczne komunikaty i w rezultacie nie wie on, co ma robić. Tresując czworonoga, w żadnym wypadku nie można się uciekać do kar fizycznych. Nie zapewniają spodziewanych efektów, nie napomykając o tym, iż dla zwierzęcia to trauma. Tresura powinna wzmacniać więź między psem a właścicielem, nie może ona bazować na strachu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Lajki:
0 0
Wyświetleń:
105

Dodaj komentarz