Jakim sposobem zadbać o ogród?

Organizując ogród, warto na samym początku rozdzielić go na trzy fundamentalne części. Część reprezentacyjną, wypoczynkową oraz gospodarczą. Każda z tych części nie powinna zachodzić na drugą i powinny być należycie oddzielone. Część sztandarowa, tak nazwany przedogródek to przestrzeń znajdującą się przed domem. W tym regionie można sadzić roślinki, jakie najdłużej będą pełniły funkcję dekoracyjną.

Powinny być to kwiaty oraz krzewy o długim czasie kwitnienia, czy też późnym wchodzeniu w stan uśpienia. Dróżki powinny pozwolić użytkownikom na prędkie oraz bezproblemowe dojście do bramki czy hangaru. Druga część, jest częścią wypoczynkową. Jakim sposobem sama nazwa podkreśla ma być przeznaczona na odpoczynek – znacznie więcej na wycinka drzew warszawa. Łączy się to z tym, że ma znajdywać się za budynkiem. W tej części ogrodu muszą znajdywać się takie szczegóły małej architektury jak: tarasy, altanki, grill czy istotny trawnik gwarantujący gry i zabawy dla najmłodszych.

Część trzecia oraz najistotniejsze to część gospodarcza. Jest to strefa, jaka powinna znajdywać się na uboczu naszej działki, ze względu na znajdujące się tu obiekty. Zwłaszcza ta część przeznaczona jest na umiejscowienie takich szczegółów jak: śmietniki lub kompostowniki.

W tej części także można umieścić domek gospodarczy, w którym będziemy chować wszelkie potrzebne nam narzędzia do pielęgnacji stworzonego przez nas ogrodu. Koszenie powinno się odbywać w momencie, kiedy trawniki są suche. Jest to spowodowane lepszym wykonaniem koszenia i faktem, iż trawa w owym czasie o dużo prawidłowiej znosi koszenie.

Lajki:
0 0
Wyświetleń:
50
Kategoria:
Dom, Ogród

Dodaj komentarz