Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Który rodzaj opału najlepiej się sprawdzi w zimie

W naszej strefie klimatycznej zimową porą często się pojawiają temperatury poniżej zera, z tego też powodu ogromną rolę odgrywa odpowiednie ogrzewanie. Osoby mieszkające w blokach najczęściej mają je zapewnione albo z pobliskiej elektrociepłowni lub wykorzystują piecyki gazowe, natomiast właściciele prywatnych domów o wszystko muszą sami zadbać. W domach instaluje się rozmaite piece, w dalszym ciągu niejednokrotnie spotykane są kotły na paliwa stałe, typu pellet Zamość.

O tym, jaki typ opału zostanie użyty, zależy od konstrukcji kotła i parametrów, które posiada. Poszczególne typy opału mają też różne właściwości, i pod tym kątem również trzeba policzyć wszystko dokładnie przed zrobieniem zakupów. Bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o cieplną wydajność ma ekogroszek Zamość.

Dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji odbiorcy dostają bardzo wydajny produkt, zużycie jakiego jest chyba najmniejsze spośród wszystkich innych. Znacznie tańszy, ale też i mający mniejszą wydajność będzie pellet drzewny Zamość. Ten rodzaj paliwa uznawany jest za ekologiczny oraz nowoczesny, produkuje się go z trocin i drzewnych odpadów.

Dzięki wilgotności na niskim poziomie taki pellet ma znacznie większą wydajność niż drewno, a oprócz tego charakteryzuje się małą zawartością siarki i popiołu. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem zaczął się cieszyć pellet ze słomy Zamość. Dużym jego plusem jest stosunkowo niska cena, która wynosi mniej niż połowę tego co cena węgla, jednak ze względu na wartość opałową będzie go potrzeba też dwa razy więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Lajki:
0 0
Wyświetleń:
71

Dodaj komentarz