Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Króćce pomiarowe – do jakich celów się je wykorzystuje

Instalacje gazowe i hydrauliczne potrzebują nieustannej kontroli, czy coś się z nimi nie dzieje. Szczególnie ważne to jest w przemysłowych zastosowaniach, w których niewielka nawet awaria doprowadzić może do poważnych konsekwencji. Dlatego też bardzo dużą rolę odgrywają w przypadku takich układów pomiary podstawowych wartości, co pozwoli wyłapać awarie i nieszczelności. Przy takich pomiarach są stosowane rozmaite metody, mniej i bardziej skomplikowane.

Jedną z częściej spotykanych są króćce pomiarowe, które z jednej strony są tanie i łatwe w montażu, a z drugiej pozwalają na precyzyjny pomiar temperatury czy ciśnienia cieczy w instalacji. Elementy te są dostępne w wielu różnych rodzajach i wersjach, dzięki czemu raczej nie będzie kłopotu z wybraniem pasującego. Jeśli taka konieczność się pojawi, to króćce producent wykona także model o odpowiednich parametrach, należy mu tylko podesłać dokładną specyfikację po ustalonym czasie dostać zamówione części.

Każdy montowany w instalacji króciec pomiarowy wykonany jest z dobrze dobranych materiałów, również ze względu na rodzaj cieczy, która jest mierzona. Musi on także być odporny na czynniki atmosferyczne, oraz zagwarantować odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. W pewnych przypadkach wykorzystuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalne odmiany stali odporne na kwasy. Średnice zewnętrzne króćców pomiarowych są zestandaryzowane, dzięki czemu typowe ich modele wykorzystać można w instalacjach różnego typu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Lajki:
0 0
Wyświetleń:
35

Dodaj komentarz