Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie rodzaje prac można wykonać za pomocą przewiertów horyzontalnych

Technologia przewiertów sterowanych liczy już kilka dekad. Przez wiele lat inżynierowie udoskonalali ją regularnie, przez co dziś daje duże możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie. Przewierty sterowane stosowane mogą być praktycznie wszędzie, gdzie z jakiegoś powodów nie można naruszyć tego, co jest zlokalizowane na powierzchni terenu. Świetnie się sprawdzają na zabudowanym terenie, przy instalacjach biegnących pod obiektami, torami kolejowymi czy drogami.

Lecz można je też stosować przy przekopach pod wzgórzami i górami, co znacznie zmniejsza koszty eliminując jednocześnie konieczność niepotrzebnego nadłożenia drogi. przewierty sterowane są praktycznie nieinwazyjne, nic co znajduje się na powierzchni nie jest przy nich ruszane. Przeważnie takie prace zaczynają się od wprowadzenia pod odpowiednim nachyleniem elementu zwanego pilotem. Pilot posiada ścięcie, przez co da się sterować jego położeniem i w ten sposób regulować kierunek oraz głębokość przewiertu.

Za pilotem podąża głowica, która tworzy ostateczny otwór do instalacji. Tego typu przeciski kretem cieszyć się zaczęły sporą popularnością w niejednej branży, gdyż możliwości ich zastosowania są naprawdę szerokie. Są jednak sytuacje, kiedy zrobienie planowanego przewiertu może być niemożliwe, i wtedy szukać będzie trzeba innych rozwiązań. Maszyny do przewiertów skonstruowane są w taki sposób, że głowica robocza musi wejść w ziemię pod niewielkim kątem, i dlatego też będzie na to potrzebna określona ilość powierzchni.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Lajki:
0 0
Wyświetleń:
78

All Comments

Dodaj komentarz