Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy świadectwo energetyczne jest obecnie wymagane

W niedługim czasie właścicieli starszych mieszkań i domów czeka następna poważna rewolucja. Postarać się oni bowiem będą musieli o wykonanie świadectwa energetycznego, jakie będzie obowiązkowe dla każdego budynku. Jeżeli ktoś planuje tego nie robić, to musi być świadomy że naraża się w ten sposób na karę w wysokości nawet do pięciu tysięcy.

Takie Certyfikat energetyczny to nic innego jak dokument, który informuje o zapotrzebowaniu obiektu na energię, wiążącą się zarówno z ogrzewaniem czy chłodzeniem, jak też oświetleniem czy podgrzewaniem wody. A to wszystko w dużej mierze jest uzależnione od technicznego stanu i użytych materiałów i technologii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Świadectwa energetyczne zawierać muszą szereg istotnych informacji. Przede wszystkim w dokumentach tych znaleźć się muszą fotografie frontowe budynku, a także szczegółowy plan nieruchomości z wymiarami pomieszczeń.

Także będzie potrzebna informacja na temat tego, jak grube i czym ocieplone są stropy i ściany, oraz z czym dany lokal sąsiaduje. Z ważnych informacji trzeba jeszcze wymienić sposób ogrzewania budynku oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Istotną częścią każdego certyfikatu są wyliczenia wykonane przez wykonującą go osobę. Wyliczenia te są oparte na podanych przez właściciela informacji, dlatego nie można tu przekazać nieprawdziwych danych. Jeżeli , to certyfikat straci ważność, a dodatkowo właściciel się narazi na karę finansową.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Lajki:
0 0
Wyświetleń:
37
Kategoria:
Usługi

Dodaj komentarz