Spotkania integracyjne – usatysfakcjonowany pracobiorca to wydajny pracobiorca

Kiedy tak właściwie zatrudniamy się w oryginalnej firmie, bardzo sporadycznie oczekujemy, że niebawem po rozpoczęciu pracy pozostanie zorganizowana impreza integracyjna dla wszystkich pracowników w takim celu, by wszyscy nowozatrudnieni byli w stanie zintegrować się z pracownikami o dłuższym stażu pracy. W ogóle imprezy integracyjne w kraju są rzadkością, a jeśli już są organizowane, to z reguły na zasadzie spotkania w pubie czy innym lokalu tego rodzaju.

Nieraz udaje się zorganizować weekendowy wyjazd nad morze, jezioro bądź w góry, to właśnie dzięki czemu powstaje możliwość poznania współpracowników na trzeźwo, bez wszechobecnego alkoholu. Od czasu do czasu szefostwo pokrywa kolosalną część kosztów takiego wyjazdu, to właśnie dzięki czemu pracowników może czekać spora dawka atrakcji, jak na przykład zabawa rodzaju paintball, spływ kajakowy, wyjście do kina bądź teatru czy uczestnictwo w organizowanym akurat festynie. Możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy tylko odrobina inwencji twórczej organizatora oraz naturalnie dobre zaplecze finansowe. Kiedyś imprezy integracyjne były mnóstwo łatwiejsze do zorganizowania.

Kiedy cały zakład pracy jechał na wykopki, impreza niejako samoistnie organizowała się wieczorem. Zresztą bez wyjeżdżania też dawano wskazówkę. Flaszka przyniesiona przez wzorcowego pana Zdzisia z okazji imienin bądź urodzin przysłowiowej pani Krysi była idealnym pretekstem do tego, by praca schodziła na dalszy plan, zaś najstarszy stażem pracobiorca wysyłał żółtodzioba do sklepu po godniejsze zaopatrzenie. Jakim sposobem to wygląda w dzisiejszych czasach, gdy właściciel przedsiębiorstwa jest równolegle pracodawcą, w związku z tym każda minuta naszej pracy jest mu wybitnie bliska sercu (lub innej części ciała – w zależności od tego, w której kieszeni nosi portfel)? Jakim sposobem wygląda balowanie w pracy w czasach ciężkiego kapitalizmu oraz wszędobylskich inspekcji BHP i innych równie nie-imprezowych narządów kontroli?

Często okazuje się, że imprezy integracyjne są na porządku dziennym – wypróbuj everal.pl. Niedużo zmieniło się od czasów poprzedniego ustroju. Tak ściśle mówiąc zmiany, jakie nastąpiły są wyłącznie zmianami kosmetycznymi, albowiem właściciel przedsiębiorstwa to również człowiek oraz pić musi, w następstwie tego pije. Pije w pracy, tyle że po godzinach, gdy drzwi do firmy zamknięte są już na głucho. Taka impreza w szeregu przypadków następuje bezpośrednio po inwentaryzacji bądź jako pracownicze wydarzenie kulturalne, religijne lub ewentualnie w związku z świętowaniem jakiejś znaczącej tradycji.

Lajki:
0 0
Wyświetleń:
76
Kategoria:
Usługi

Dodaj komentarz