Prace naprawcze – sprawdź co potrzeba

Tokarka to maszyna użytkowana do mechanicznej obróbki jakichkolwiek rzeczy. Tokarki cnc przeznaczone są do obróbki ubytkowej liczącej na ścinaniu poszczególnych części jakiegokolwiek przedmiotu – sprawdź Toczenie CNC. W ten sposób uzyskiwane są tak nazywane wióry.

Kształt części roboczej tego sprzętu jest zaostrzony. Mają one kształt zbliżony do walców lub także stożków. Fundamentalnym przyrządem jest wiertło lub nóż tokarski innymi słowy narzędzie jednoostrzowe wykorzystane w różnorodnego typu tokarkach. Obróbka taka oznaczana jest toczeniem.

Jest to obrabianie brył peryferyjne oraz wewnętrzne. Jest to inaugurowanie danego przedmiotu w ruch kołowy czy też także obrotowy. Tokarki dzielą się na m.in. kłowe a później na kopiarki, ciężkie, precyzyjne, wielonożowe i uniwersalne. Następnym typem tokarek są uchwytowe, karuzelowe, tarczowe, półautomaty tokarskie, rewolwerowe, automaty tokarskie wielowrzecionowe i jednowrzecionowe, zataczarki inaczej służą do zataczania ostrzy narzędzi o wielu ostrzach, zegarmistrzowskie oraz branżowe zwane też jako wyjątkowe.

Lajki:
0 0
Wyświetleń:
180

Dodaj komentarz