Kłopoty na trasie? Pomoc drogowa – propozycja naprawy opony lub żarówek

Do w najwyższym stopniu prostych napraw auta należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy wymagać: lewarka, klucza, kola rezerwowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Kiedy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wówczas trójkąt jest bezcelowy, jeżeli na trasie to trójkąt kładziemy ok 100m od auta. Samochód zostawiamy na wrzuconym biegu oraz zaciągniętym hamulcu ręcznym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z jakiej złapaliśmy gumę. Jest to niezwykle ważne i powinniśmy o tym nie zapominać.

Jeśli mamy założone kołpaki to trzeba je zdjąć, bo zasłaniają śruby. By zdjąć kołpaki łapiemy je mocno i szarpiemy do siebie, jeśli zechcą zejść bierzemy śrubokręt i kontestujemy je. Przed podniesieniem samochodu na lewarku luzujemy śruby w kole, oczywiście w tym, w którym mamy awarię. Ściągając koło czynimy to czule uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Następnie usuwamy lewarek. I co ważne warto na koniec sprawić po raz kolejny umocowanie kół ponieważ w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, która ma prawo doprowadzić do śmiertelnego wypadku – dlatego już dzisiaj przetestuj https://krakhol.pl/. Zamiana żarówki w aucie to pod żadnym pozorem nie jest taka łatwa sprawa jakby się wydawało. Modele aut do roku 1998 miały dość miejsca by bez ograniczeń manewrować przy osłonie kurzowej.

W autach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz to mniejsze i przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W niektórych modelach aut wymiana żarówki jest znacznie bardziej karkołomna oraz by wymienić żarówkę trzeba zdemontować całą lampę. Jeśli mamy starszy model auta wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski oraz otwarcia osłony kurzowej, później wypina się wtyczkę z kablami przez wrażliwe ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami wtedy dopiero jesteśmy w stanie wyjąć spaloną żarówkę.

Lajki:
0 0
Wyświetleń:
70
Kategoria:
Usługi

Dodaj komentarz