Czym są żarówki z oznaczeniem H4 i H7?

Jest standard wyznaczający działania, które powinien stosować każdy kierowca przy wymianie żarówek samochodowych. Przede wszystkim jest to wymiana żarówek parami, w owym czasie mamy pewność, że będą one świeciły jednakowo długo. Kolejnym wyznacznikiem jest ich wymiana po przejechanych 30 000 kilometrów. Jeżeli nie pokonujemy aż tak obszernych odległości rekomenduje się to robić co dwa lata. Żarówki samochodowe powinny być także sprawdzane pod kątem ich padania na podłoże. Uniknie to ryzyka oślepiania jeżdżących z naprzeciwka kierowców.

Oczywiście powinniśmy również co jakiś czas sprawdzać wszystkie żarówki występujące w aucie. A więc światła stopu, czy te znajdujące się w kierunkowskazach. Zaleca się także cykliczne czyszczenie reflektorów od wewnątrz. Niewątpliwie nie trzeba wspominać, że polepsza to jakość oświetlenia. Zawsze musimy również trzymać w schowku zapasowy komplet żarówek.

Mimo, iż są one dostępne na każdej stacji benzynowej, to jednakże będziemy się czuli bezpieczniej ze sprawnymi obiema żarówkami, na przykład, w środku lasu – przetestuj H7 LED. Ważne jest też, by używać żarówek tylko tych, które są zatwierdzone konkretnym atestem. Na rynku występuje bo wiele żarówek, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa. Cały samochód składa się z cząstek, a każda z nich jest niezwykle istotna, by mógł on poprawnie działać. Do każdego samochodu są też należyte inne części samochodowe, zależy to od marki oraz producenta danego samochodu. Jeśli w wozie coś się zepsuje, to należy się koniecznie udać do inżynieria, ażeby on sprawdził co się stało z naszym wozem. Jeśli należy, to wymieni on uszkodzone części w samochodzie oraz zamontuje nowe, ażeby wóz był znowu sprawny.

Części samochodowe można również samemu kupić, w szczególności jeśli są to takie fragmenty, jakich wymianą jesteśmy w stanie sami się zająć. Wolno je nabyć w sklepie stacjonarnym bądź też w internetowym. Jeśli akurat są niedostępne części do oddanej marki wozu, można poprosić o ich sprowadzenie, ale to niestety wiąże się z większym kosztem dla nas. Najprzyzwoiciej więc samochód zostawić w rękach wykwalifikowanego mechanika, jaki zajmie się nie jedynie jego naprawą lecz i wszelkimi formalnościami połączonymi z dostawą brakujących elementów samochodowych.

Lajki:
0 0
Wyświetleń:
77

Dodaj komentarz